Przeskocz do treści

Na czym obecnie zarabia Allegro?

Ano, na odsetkach od mikro-lokat. Które to lokaty wypełnia dzięki przetrzymywaniu twoich pieniędzy. Tych pieniędzy, które powinno ci zwrócić od razu, a zwraca...

...nieco dłużej niż można by się spodziewać!

Allegro w 2016 roku miało 20 milionów użytkowników. Teraz może mieć ich więc nawet 25 milionów. W tym pewnie grubo ponad milion użytkowników usługi Smart.

Niechby tylko 10% zarejestrowanych użytkowników aktywnie kupowało i niech tylko 10% z tych (czyli zaledwie 1% całości) coś zwraca. To mamy 250 tys. zwrotów miesięcznie. Choć w rzeczywistości pewnie dużo więcej.

Niechby każdy zwrot był na połowę kwoty Smart (czyli 20 zł), choć w rzeczywistości dość często zdarzają się pewnie zwroty na kilka tysięcy złotych i więcej. To mamy 5 milionów złotych uwięzione miesięcznie w takich "opóźnionych" zwrotach.

Niechby na czysto wychodziło tego 10% odsetek. Bo przecież wiadomo, że oferta dla gigantów (mogących zainwestować na raz miliony) -- nawet na jednodniowych lub zgoła "nocnych" lokatach -- jest setki razy lepsza niż oprocentowanie lokat dla przeciętnego Kowalskiego. To mamy pół miliona złotych.

Pół bańki w suchym, co miesiąc, za to tylko, że w 2020 roku systemy informatyczne Allegro i firm powiązanych potrzebują pół sekundy, żeby przetworzyć Twoją płatność, ale nawet dwa i pół dnia, żeby kasa wróciła!

Acha... Jakby były jakieś wątpliwości, to jest to normalne...

Odpowiedź z Allegro przyszła po siedmiu minutach od zadania pytania. Pewnie dostają takich setki dziennie i mają już szimel gotowej odpowiedzi pod ręką...

Zostaw komentarz