Przeskocz do treści

Tory i trasy tramwajowe w Google Maps

Burak sezonu, jeśli nie roku! Tak wygląda trasa tramwaju non-stop, pomiędzy jednym przystankiem a drugim, w mojej okolicy wg. Google Maps:

Wygląda na to, że Google Maps nie ma wprowadzonych tras / linii tramwajowych i po prostu "zgaduje" przebieg linii / trasy, wyszukując najbliższe tory na mapie. Najwyraźniej nie potrafi też odróżnić torów tramwajowych od kolejowych.

Jeżeli trasa jest b. krótka (jeden przystanek), a torów w okolicy w diabły (np. jakieś bocznice kolejowe, kolej przemysłowa huty w tym przypadku) to Google Maps głupieje zupełnie i pokazuje jakieś kosmiczne bzdury (ten zawracający dwa razy tramwaj ujął mnie za serce).

Faktyczna trasa tramwaju przebiega oczywiście w tym przypadku wzdłuż najkrótszego odcinka między przystankami. Czyli wzdłuż tego, co w powyższym przykładzie Maps pokazuje jako trasę pieszą.

2 myśli na “Tory i trasy tramwajowe w Google Maps

    1. admin

      Działa, działa, tylko Google Maps głupieje jeszcze bardziej. Trzeba, po wyświetleniu trasy pieszej: (1) Kliknąć "Wstecz" na niebieskim tle, w lewym górnym rogu, koło punktu początkowego i końcowego trasy i (2) kliknąć wariant z komunikacją miejską na liście sposobów pokonania danej trasy. Próbowałem poprawiać ten link trzykrotnie i nic.

      Odpowiedz

Zostaw komentarz