Przeskocz do treści

Android Auto to ciągle żart!

W YouTube dostępny jest krótki film, opisujący główne problemy z Android Auto:

  • brak dostępności w polskim Google Play -- konieczność pobrania z innych kanałów,
  • brak sensownej dokumentacji, np. brak listy aplikacji które współpracują z Android Auto i mogą być używane z menu "Extras" (dostepne jedynie wyjście do natywnego programu sterującego zestawem multimedialnym samochodu).

Problem polega na tym, że cytowany film został opublikowany... w marcu 2017 roku (!). Dziś, dwa lata i kwartał później, nic lub naprawdę niewiele się zmieniło! Nadal, pomimo upływu dwóch lat, aplikacja nie jest dostępna w Polsce i nadal trzeba ją instalować (oraz ręcznie aktualizować) z "lewych" źródeł.

Doszło za to całe stado błędów i problemów, o których film nie wspomina.

Po kolei idąc (szczegóły, niestety, po angielsku):

Dodatkowym problemem jest kwestia komunikacji między samochodem a telefonem. Zwykłe systemy multimedialne w samochodach wykorzystują tylko Bluetooth do tego celu. Natomiast Android Auto -- w przypadku większości samochodów -- używa w tym celu zarówno kabla USB-C jak i Bluetooth.

I co gorsza -- blokuje ten drugi. Jeśli więc padniesz na problemie numer trzy powyżej (podłączysz telefon ale nie odblokujesz ekranu) to nie będziesz mógł skorzystać z Android Auto (nie podłączy się do samochodowego systemu multimedialnego dopóki nie odblokujesz ekranu w telefonie) i jednocześnie nie będziesz mógł korzystać z regularnych rozwiązań oferowanych przez samochód, bo połączenie z telefonem przez Bluetooth będzie blokowane przez Android Auto.

Próbowałem zgłosić powyższy błąd jako czwarty w serii, ale okazało się, że jakimś chorym sposobem narusza on politykę Google i nie został przez to opublikowany.

Zostaw komentarz