Przeskocz do treści

Folder zapisu załączników w Outlook

Microsoft wie lepiej, gdzie chcesz zapisywać swoje załączniki z poczty otrzymanej w Outlook. Jest tam świetnie przekonany o swojej nieomylności, że zmiana domyślnego folderu zapisu załączników jest... niemożliwa!

Cytat z pomocy dla Outlook:

Jak zmienić domyślne miejsce zapisywania załączników? Załączniki są zapisywane domyślnie w Twoim folderze Dokumenty. W programie Outlook nie ma ustawienia, które pozwoliłoby to zmienić.

Nóż się w kieszeni otwiera!

5 myśli na “Folder zapisu załączników w Outlook

 1. MZ

  Gdy chcemy zapisać na dysku załącznik, program Microsoft Outlook wyświetla dialog, w którym użytkownik musi wskazać katalog, gdzie załącznik zostanie zapisany. W dialogu tym domyślnym katalogiem zapisu załączników jest zawsze katalog "Moje dokumenty" obecnego użytkownika. Jeśli mamy zwyczaj zapisywać załączniki w innym katalogu, konieczność wskazywania go za każdym razem Outlook'owi może być irytująca.

  Domyślny katalog zapisu załączników może zostać jednak zmieniony poprzez utworzenie specjalnego wpisu w rejestrze systemowym. W tym celu należy:

  1. Uruchomić program REGEDIT.
  2. Rozwinąć gałąź

  HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\16.0\Outlook\Options

  Utworzyć nowy wpis o nazwie DefaultPath, typu "Wartość ciągu" (REG_SZ) i jako wartość wprowadzić pełną ścieżkę do katalogu, który powinien być domyślnym katalogiem zapisywania załączników.
  Ponownie uruchomić Outlook'a.

  Od tej pory, gdy będziemy chcieli zapisać załącznik, Outlook tak jak poprzednio wyświetli dialog, w którym należy wskazać katalog zapisu załącznika. Ale domyślnie katalog będzie ustawiony na ten, który wprowadziliśmy przed chwilą w rejestrze.

  Odpowiedz
  1. admin

   Dzięki za to rozwiązanie. W Windowsie (prawie) wszystko można załatwić poprzez Rejestr Systemu. I to jest właśnie fuckup. Opcje takie, jak domyślny folder zapisu zdecydowanie muszą być wystawione dla użytkownika w formie konfiguracji a nie w formie grzebania w rejestrze. To trochę pachnie tak, jakby do zmiany wysokości świateł przednich konieczne było nurkowanie pod maskę samochodu. Chyba nie o to w tym wszystkim chodzi, prawda?

   Odpowiedz
 2. Mario

  Dzięki! To załatwia temat, ale tak jak pisze admin, to słabe, że takie rzeczy trzeba załatwiać przez edytor.

  Odpowiedz
 3. Leszek

  mam windows 10 i outlook 16. I mam 2 opcje do wyboru: wartość ciągu rozwijalnego (REG_EXPAND_SZ) i wartość ciągu wielokrotnego (REG_MULTI_SZ).
  Którą wybrać?

  Odpowiedz
  1. admin

   Strzelałbym w ciemno, że REG_EXPAND_SZ. Ale fakt, że masz REG_EXPAND_SZ i REG_EXPAND_SZ zamiast zwykłego REG_SZ to jest jakieś dziwactwo. Bo, o ile mnie pamięć nie myli, to Rejestr Windows i typy jego danych nie zmieniły się od 20+ lat. Sprawdź, czy na pewno nie masz REG_SZ.

   Odpowiedz

Zostaw komentarz