Przeskocz do treści

Zloty Fuckup Informatyczny 2013 Roku przyznany…

Nie istnieje druga taka polska usługa, serwis, czy strona WWW, która otrzymała by tak duże ilości tak negatywnych opinii i wprost wyrażonej krytyki, jak nowy system informatyczny mBanku.

Reakcje zdegustowanych użytkowników:

  • Negatywne opinie,
  • deklaracje rezygnacji z usług na rzecz konkurencji,
  • żądanie deklaracji, że "stary" system nigdy nie zostanie wyłączony,

pojawiają się obecnie nawet jako komentarze do publikacji mBanku zupełnie nie związanych z nowym systemem bankowym. Na przykład, do ostrzeżeń o lukach bezpieczeństwa przeglądarek, czy nowej fali ataków sieciowych.

Przesycony gadżetami, niepotrzebnymi informacjami, kolorowymi plakietkami system informatyczny ma niewiele wspólnego z nowoczesną, poważną i bezpieczną bankowością. Rodzi negatywne skojarzenia z portalem społecznościowym lub stroną WWW adresowaną do gimnazjalistów i ludzi na podobnych poziomie emocjonalnym. Stąd też nazwy, jakie są mu nadawane, typu Facebank lub gimBank.

Istnieje poważne domniemanie, że specjaliści od wizerunku mocno przeszacowali główną grupę odbiorców nowego systemu informatycznego. Bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że do poważnego, statecznego, dajmy na to pięćdziesięcioletniego biznesmena adresowany jest system bankowy, w którym informuje się go, że zdobył nową odznakę (harcerską?) za wykonanie swojego pierwszego przelewu?

Nie da się ukryć, że mBank zdecydowanie i bez wątpliwości zdeklasował wszystkich oponentów, zostawiając całą konkurencję daleko w tyle.

Niniejszym itfuckup.pl z radością przyznaje mBankowi Wirtualną Statuetkę Złotego Fuckupu Informatycznego 2013 Roku. Brawa!

Zostaw komentarz