Przeskocz do treści

Co się dzieje, gdy Allegro tworzą studenci?

Formularz szczegółów płatności zawiera błąd funkcjonalny. Mały, ale głupi. Mały, ale taki, jaki można spotkać na wielu stronach internetowych. Tych, które tworzone są przez studentów informatyki, po 300 zł za miesiąc pracy...

Przeliczenie kwoty do zapłaty, uwzględniające koszty przesyłki, jest powiązane z polem, do którego wprowadza się koszty przesyłki zdarzeniem OnKeyPress, a powinno być wywoływane przez OnChange.

W efekcie, przeliczenie całkowitej kwoty transakcji oraz uwzględnienie kosztów przesyłki w niej następuje tylko wtedy, gdy użytkownik wprowadzi koszt przesyłki przy pomocy klawiatury. Jednakże możliwe jest również użycie do tego celu myszki, w co najmniej dwóch sytuacjach:

  • dwa następujące po sobie pojedyncze kliknięcia w polu w celu wywołania z przeglądarki listy zapamiętanych wartości, a następnie wybór wartości z listy -- przeglądarka Firefox,
  • kliknięcie prawym klawiszem myszki i wybranie z menu podręcznego "Wklej" celem wklejenia wartości wcześniej skopiowanej do Schowka.

W obu tych przypadkach koszt przesyłki nie zostanie doliczony do całkowitej kwoty transakcji. Co raczej na pewno jest sytuacją błędną.

Zostaw komentarz