Przeskocz do treści

Quizy w O2.pl, czyli jak 70% staje się 40%

O2.pl od lat słynie z organizowania bezsensownych, źle działających i nikomu niepotrzebnych quizów. Dziś okazało się, że mają oni ponadto jeszcze jeden problem... dwa plus dwa nie zawsze daje im cztery...

Co do pierwszych dwóch zarzutów, to, oprócz tematyki adresowanej do 1-2% odbiorców (np. mitologia wczesnosłowiańska), główną bolączką O2.pl jest serwowanie quizów opartych na adresie IP a nie na ciasteczkach (rozwiązanie, którego inni zaprzestali stosować z dziesięć lat temu). Jeśli jesteś na publicznym, popularnym adresie IP (firma, uczelnia, lotnisko) to prawie zawsze znajdziesz quiz rozwiązany, z opcją "Rozwiąż ponownie". Bo ktoś korzystający z tego samego adresu IP już zdążył go rozwiązać.

Od lat stosuje się quizy oparte na ciasteczkach, bo każdy, z każdego komputera mógł swobodnie rozwiązać quiz. No, ale takiego poziomu rozwoju mędrcy z O2.pl jeszcze nie wymyślili.

A co do matematyki, to... no, cóż...

Udzielenie siedmiu prawidłowych odpowiedzi na dziesięć możliwych według 02.pl daje wynik... 40%, a nie 70%!

Zostaw komentarz

Ta strona jest obecnie w trakcie importu. Przenoszę posty z innych źródeł. Różne dziwne rzeczy mogą się tu dziać, dopóki ten proces się nie zakończy (a ta informacja nie zostanie usunięta). Dziękuję za zrozumienie.

Trwa import wpisów...