Przeskocz do treści

Domeny Allegro

Serwis domeny.allegro.pl należy do grupy Allegro, więc można się do niego logować przy pomocy danych z Allegro. Jeśli logujesz się po raz pierwszy, jesteś proszony o uzupełnienie brakujących danych. Część danych jest automatycznie pobierana z twojego konta w serwisie Allegro i uzupełniana. Jeśli chodzi o numer telefonu to jest on pobierany nieprawidłowo. Z konta Allegro "wyciągany" jest on jako łańcuch tekstowy, zawierający prefix (+48) i spacje między grupami cyfr, podczas gdy formularz serwisu Domeny Allegro akceptuje wyłącznie dziewięć cyfr.

Tak więc wypełniasz formularz uzupełniając brakujące dane i będąc przekonany, że pozostałe są OK, klikasz Dalej, a tu bummer -- numer telefonu w nieprawidłowym formacie. Generalna zasada palucha mówi, że jeśli coś importujemy, to dokonujemy konwersji w locie samodzielnie, a nie obciążamy tym użytkownika. Niby bzdura, jednak w serwisie tej kategorii, nawet takie mini-fuckupy nie powinny się zdarzać.

My tu gadu-gadu, ale im dalej w las, tym fuckupów nam rośnie i to już wcale nie jest rozmiar mini.

Z listy "na szybko" znalezionych:

  1. W formularzu dodawania domen pojawiają się ikony "broken image" nieistniejących obrazków.
  2. Przy dodawaniu awatara wyskakuje jakiś paskudny alert.

No, ręce opadają! Takie błędy to się mogą zdarzać serwisom z oglądalnością 10 / tydzień, ale nie dużej giełdzie domen w ramach Grupy Allegro. Kogo oni tam zatrudniają?

Zostaw komentarz

Ta strona jest obecnie w trakcie importu. Przenoszę posty z innych źródeł. Różne dziwne rzeczy mogą się tu dziać, dopóki ten proces się nie zakończy (a ta informacja nie zostanie usunięta). Dziękuję za zrozumienie.

Trwa import wpisów...